Zaufanie to podstawa

 
Wiele kobiet długo się waha zanim skorzysta z usług firmy detektywitycznej. Wiąże się to z dwoma aspektami: po pierwsze zlecenia dotyczą często spraw intymnych o których z nieznajomym krępują się rozmawiać, a po drugie nieraz nawet podświadomie obawiają się ujawnienia prawdy, gdyż zanim otrzymają dowody tkwi w nich iskierka nadziei, że ich podejrzenia są niesłuszne.

Staramy sie aby klientka aby czuła się jak najmniej skrępowana i co najważniejsze aby udzieliła jak najdokładniejszych informacji dzięki czemu skutecznie i szybko można rozwiązać sprawę. Należy także pamiętać, że detektywa obowiązuje tajemnica zawodowa i to co usłyszy zachowa wyłącznie dla siebie.

W sytuacji gdy pojawiają się podejrzenia nie należy zwlekać, choćby dla własnego komfortu psychicznego. Podejrzenia mogą okazać się niesłuszne, a symptomy które wskazywały na zdradę niekiedy wynikają z innych przyczyn.
Gdy jednak potwierdzimy obawy, a zdarza się to w zdecydowanej większości zleceń ówczas zleceniobiorca dysponuje materiałem dowodowym i staje przed wyborem co dalej. Nie zawsze takie sytuacje kończą się rozwodem, niekiedy małżeństwa dają sobie "drugą szansę", najczęściej wówczas gdy partner nie zdążył się zbytnio zaangażować w nowy związek.