Śledząc codzienne doniesienia mediów spotykamy się często z pojęciem podsłuchu. Słyszymy o nim przy okazji relacji z dużych procesów karnych bądź w trakcie podawania informacji o zatrzymaniu groźnego przestępcy czy rozbiciu zorganizowanej grupy przestępczej.

Zgodnie z prawem kontrola rozmów może być zarządzona przez sąd na wniosek prokuratora w celu wykrycia i uzyskania dowodów dla toczącego się postępowania lub zapobieżenia popełnieniu nowego przestępstwa (art. 237 par. 1 k.p.k.).

Niestety coraz częściej spotyka się sytuację w której te metody  nielegalnie stosują nieuczciwe konkurencyjne firmy czy też osoby chcące taką informacje pozyskać i wykorzystać do własnych celów.

Stosowane są zarówno podsłuchy radiowe, jak i GSM oraz lokalizatory GPS używane do śledzenia trasy (a tym samym potencjalnych klientów) pojazdów służbowych konkurencji. Ponieważ dostępność tych urządzeń oraz pułap cenowy sprawił, że w cenie kilkuset złotych można nabyć odpowiednie akcesoria, coraz częściej są one stosowane.

Takie urządzenia także często stosowane są w sferze prywatnej w sprawach rodzinnych.

Wychodząc naprzeciw potrzebom oferujemy profesjonalne wykrywanie podsłuchów oraz lokalizatorów GPS w Trójmieście oraz okolicach.