Zazwyczaj panuje obiegowa opinia, że z usług detektywistycznych korzystają przede wszystkim osoby zamożne i w większości mężczyźni. Nie pokrywa się to z rzeczywistością, z naszych usług korzystają osoby prywatne, jak i firmy, oraz kancelarie prawne. Klientami detektywów są nie tylko osoby zamożne, ponieważ wbrew potocznym opiniom nie są to usługi bardzo drogie, a zakres czynności ustalamy optymalizując koszty do uzyskanego efektu. Zgłaszają się do nas osoby niemal z każdego przedziału dochodów. Zarówno prezesi dużych firm jak i osoby pracujące na etacie np. w sklepie spożywczym.

Także nie można zaobserwować aby któraś z płci przeważała w większym stopniu, w oparci o nasze wieloletnie doświadczenie proporcje naszych klientów ( w przypadku osób prywatnych kształtują się następująco: 52 % to mężczyźni a 48 % to kobiety.

Usługi detektywistyczne - od czego zależy ich cena?

Wszystko zależy od stopnia trudności sprawy i wymaganych nakładów technicznych i osobowych do prawidłowej realizacji tzn. takiej która daje duże szansę na powodzenie. Nasza firma realizuje usługi detektywistyczne przede wszystkim na terenie trójmiasta: Gdańsk, Gdynia, Sopot oraz w całej Polsce i oczywistym jest, że w przypadku np. obserwacji w Gdańsku cena będzie niższa niż w przypadku Katowic gdzie musimy dojechać i opłacić hotel.

Najbardziej czasochłonne są wywiady gospodarcze, trzeba pozyskać bardzo dużo danych z różnych źródeł i później je przeanalizować, dlatego też koszt takich zleceń jest najwyższy.

Im więcej klient powie o sprawie i posiada więcej przydatnych informacji tym bardziej można zoptymalizować koszty.

Najczęstszym błędem jest ukrywanie niektórych informacji przez klienta, ze wstydu lub z innych pobudek, Nieraz mogą się wydawać klientowi, że są nieistotne dla sprawy, jednak w rzeczywistości okazuje się że dana informacja jest kluczowa dla sprawy.

Czego dotyczą zlecenia? Wszystko zależy od profilu agencji detektywistycznej.

Można oceniać że około 55% są to sprawy rodzinne (gdzie zdecydowana większość dotyczy poszukiwania dowodów zdrady) pozostałe 45 % to sprawy gospodarcze.

Można zaobserwować trend, że coraz więcej klientów to przedsiębiorstwa, które chcą zweryfikować kontrahenta lub też sprawdzić czy jest wypłacalny, natomiast zleceń typowo małżeńskich jest obecnie nieco mniej.

Wzrost zleceń gospodarczych ma dwojakie podłoże: po pierwsze jest coraz więcej nieuczciwych osób które zakładają kolejne spółki, mając na celu wyłudzenia kredytów czy tez towaru. Gdy spółka jest już niewypłacalna, zakładają kolejną.

W związku z tym jest coraz więcej firm poszkodowanych, które następnym razem wolą zweryfikować kontrahenta. Drugim czynnikiem jest wzrastająca świadomość przedsiębiorców.

W krajach bardziej rozwiniętych jest niemal standardem sprawdzenie firmy z którą chcemy robić interesy.